24.6.14

baby boy is coming
It has been months that i havent written a word here. But i return with a little  suprise -  elhamdulillah- i am 18weeks pregnant and excepting a baby boy insaallah..
it says right now the baby size is bell pepper :) about 148.8 gr.

the first trimester went great never had morning sickness or else. Also 2nd trimester is fine so far just i lost my eating ability :) Do not drink milk or eat egg try i just want to eat carbonhidrats:) boreks bagels else :)

right now taking ferrum pills and multivitamins.
have pubic ache.

i try to update my blog more so keep in touch.. :)
oh do you advice any pregnancy app to use on my phone?!


********************************

Tatlı heyecanlı ve de mutluluk verici bir haberim var a dostlar.. An itibarı ile 18 haftalık hamileyim,elhamdulillah. Bebeğimiz kısmetse erkek olacakmış. Hasretle ve heyecanla ve de merakla bekliyoruz. Bebeklere dair herseyi unutmus gibi hissediyorum ama dostlar sağolsun yeni bilgileriyle update edecekler beni olmadı icgudusel girisecegiz artık olaya :D
Gebelik sürecini de seviyorum prenses gibi hissediyorsun bir defa,agrılar sıcak pek de bozmuyor moralini.. Ama su pubik agrisi pek hoş olmuyor su sıralar..

Su ana kadar folik asit kullandım. 4.ay ile birlikte ferrum tablete basladım ve ücüncü aydan beridir de decavit kullanıyorum.. Decavit buyuk bir multivitamin kırıp içmek zorunda kalıyorum zira yutmakta zorlanıyorum..

Süt yumurta ile pek aram yok maalesef. Balık sezonu da bitmiş zaten meyve ile yasıyorum diyebiliriz. Kusmam olmadı hiç ama su aralar hassaslık var olur olmaz seylere midem kalkıyor.
Hanuz gebe kıyafetleri almadım elimdeki large kıyafetlerle idare ediyorum:)

4 yorum: